Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
13 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Henüz kimse bu soruya yanıt vermemiş.

Bildiklerini anlatıp binlerce öğrenciye yol gösterebilirsin!

Havaciliga her zaman ilgi duymusumdur bunun en buyuk etkenlerinden biri de ailede cok havaci olmasidir diyebilirim. Pilot luk hayalimde var tabi ama bunda hala uzerimde bi kararsizlik var bunun neticesinde havacilikla ilgili calisicagimdan emin olmak istedim ve bu bolumu sectim. Aslinda cok fazla is imkaninin oldugunuda farketttim bu bolum turkiyede toplam 200 den fazla mezun vermiyor ve havaalanlarindaki is olanaklarina baktinizda bu bolumun onu cok acik.
Biraz babam önerdi birazda eleman açığı vardı açıkcası farkındalığımın olduğu bir seçim değildi.Fakat sonrasında alıştım, sevdim ve daima iyikilerim arasında olacak.
Tüm cevapları (11) görmek için tıklayın.
Kisaca bahsetmek gerekirse havaalani, havayolu veya catering bunlarin en baslicalari. Bir suru departmanda calisabilirsiniz. Havaalaninda gordugunuz kim varsa calisan bunlardan biri olabilirsiniz. Ayrica havayolundada onemli pozisyonlarda calisabilirsiniz biliyosunuz ki bi havayolu sadece pilotlardan olusmuyor. Ornegin ucaklara yemek servisi saglayan DO&CO; var havacilikla ilgili oldugu icin orda bile calisabilirsiniz cunku derslerimizde genelde yoneticilik uzerine veriliyor bu sayede 1 ve 2. sinifta kendinizi yazin calisarak gelistirirseniz cok guzel pozisyonlara rahatlikla gelebilirsiniz
Hava alanlarında pilot ve pilot yardımcılığı hariç diğer her şey işi yapabilirsiniz.
Tüm cevapları (9) görmek için tıklayın.