Reklamcılık
4 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Reklamcılık bölümü hayatını eğlenerek ve hobi olarak yaparmış gibi para kazandıran ender mesleklerdendir. Elbette her sektörde olduğu gibi iş hayatındada çok çalışırsanız daha iyi yerlere gelebileceğiniz bir sektör.Bu yüzden bu işi seçerken genel kültürü olan, dünya konjektüründe nelerin olup bittiğini takip eden, eğlenmeyi bilen ve aynı zamanda sıradanlıktan kaçınan bir birey olmak.
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Aslında isteğim bölüm reklamcılık değil,Bilgi Üniversitesinde reklamcılık okumaktı :) Okuması kolay-zevkli.(Tabi ilgi alanınıza göre zevkler değişir)Sektorle-Markalarla iç içe.Hocaları kaliteli.Mezun olduğunuzda iş bulma imkanınız yuksek.
Çünkü sıradan , tek düze bir yaşam istemiyorum.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
reklam ajanslarında,medya şirketlerinde,televizyon sektorunde iş bulma olanakları var.tabi reklamcılık bilgide okunuyorsa iş imkanlarınız,olanak yelpazeniz biraz daha artıyor.
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.

Video Anlatımlar

Talent Acquisition & Development Leader
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde iki farklı bölüm okuma şansım oldu. Hem Halkla İlişkiler hem de Reklamcılık okudum. O dönemin duayenlerinden dersler aldım. Betül Mardin, Toktamış Ateş, Ali Karahan, Ali Danış gibi duayenler derslerime girdi ve işe başlamadan iş hayatı hakkında bilgi sahibi olmaya başladım. Çok fazla proje yapıyorduk ve bu projeler sayesinde proje yönetimini ve takım çalışmasını öğrendim. Üniversite hayatı gerçekten bakış açınızı geliştiren bir kurum ve gerçekten üniversitede size tavsiye edeceğim şey; her arkadaşınıza bir network gözüyle bakın ve onları kaybetmemeye çalışın. Çünkü iş hayatınızda oldukça ihtiyacınız olacaktır.