Radyo ve Televizyon Programcılığı
7 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Henüz kimse bu soruya yanıt vermemiş.

Bildiklerini anlatıp binlerce öğrenciye yol gösterebilirsin!

Bu bölüm benim çok küçük yaşlarda başladığım haber yazma çalışmalarının bir sonucudur. Ve ayrıca, toplum faydasının en iyi şekilde kontrol edilip gözetilebileceğini düşündüğüm bir bölüm olduğuna, insanlığa ve insanlara fayda sağlamayı amaçladığım ve bunun için en iyi araç olduğuna inandığım için... Son olarak, mazlumun sesi, masumun göz yaşı, sokakların huzuru olmak için, insanlığa durum ve vaziyeti aktararak hayatı güzel bir yöne sevk etmek arzusu ile seçtiğim bir bölümdür.
Puanım tutmadı. Bende önlisanstan devam eder elbette lisansa tamamlarım diye düşünüyorum. Benim için bir basamak. Bunun yanı sıra kendinizi geliştirmeniz şart.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.
Açık konuşmak gerekirse çok da büyük bir iş sahası yok. Var ama yok.. Yani sorun şu ki, eğer gerçekten kaliteli bir insansanız, önünüz açık olabilir; fakat önceleri herkesin amacı sizi kullanmak olacaktır. Özellikle yerel basın, düşük ücretlerle, kölelik sisteminin güncel versiyonlarını üzerinizde uygulamak isteyecektir. Büyük kanallarda bir yerlere gelmek için tecrübe aranacaktır. Ayrıca iyi makamlarda tanıdığınız insanların olması çok önemlidir. Sektörün en büyük sorunu tecrübe. Tecrübe için çalışmalısınız, çalışmak için kullanılmaya bir ölçüde taviz vermelisiniz. Yani geniş bir saha, fakat bu bahsettiğimiz hususlar sebebiyle, denizde çırpınmak gibi. Çok büyük paralar vaat etmediği gibi dönem dönem çok iyi kazançlar elde edilebilir. Mesela seçim süreçlerinde iyi bir gelir kapısı olabilir. Okunabilecek bir bölüm olduğuna inanıyorum. Ama iki yıl ile sınırlı kalınmaması gerekiyor. Kişisel gelişimin ve birikimin, tecrübenin birleşmesiyle ortaya her yönüyle dolu bir insan çıksa bile, diploma hayatın her alanında oldukça önemli. Masalları bırakalım. Gerçek dünya her meslekte zor. Bu iş ile çok daha zor. Yani iş gücünüzü paraya çevirebilmek de zor, çevirdiğinizde bunu devamlı hale getirmek de.. Gelişen ve küresel köy olan dünyada en önemli unsurlardan biri de halkla iletişim aracı olan basın birimleri. Önü açık denilebileceği gibi, bir yere yerleşmek ciddi çabalara ve zamana mal olabilir. Her türlü sefalete hazırsanız, mesleki olarak pişmeye hazırsanız, evlilik ve geçim konusunda korkunuz yoksa, yapılabilecek bir tercih. Fakat saat meselesi yok, zorluklarla dolu, engelli parkuru gibi. Yoğrulmak için, yorulmak çok gerek. Son olarak, Başbakanlıktan, TBMM'ye kadar, Özel şirketlerden Belediyelere, TRT'den yerel ve genel pek çok özel firmaya kadar pek çok kurum ve kuruluşta yer alabilirsiniz. Unutmayın, her meslek, hiçbir zaman kolay değildir. Yükselmek için önce kanat çırpmak gerekir.
Kendini gelistirmeye dayalı bir durum. Diplomayi alıp yerel gazete ve tvde çalışabilirsiniz. Ya da kendini geliştirip istedigin konuma gelebilirsin. Istek meselesi.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.