Radyo, Televizyon ve Sinema
9 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Medya ve İletişim Sektörünü takip eden, girişimci, kendini sözlü şekilde ifade edebilen. Genel Kültür sahibi, siyaset ve hukuki ahlak bilen, Radyo, TV ve Sinema sektörüne adapte olabileceğine inanan. Ve bu branşları severek yapabilecek öğrenciler tercih etmelidir. Yelpazesi oldukça geniştir fakat sektörde oldukça fazla alaylı eleman mevcuttur. Kalifiye olmak çok önemli, işi sevmek bir yana bilmekte çok önemlidir. Medya sektöründe akademik kariyerden çok kalifiye eleman aranır. Rekabetin bol olduğu, yabancı dilinizin muhakkak olması gereken. Faydanıza olur ekstra kazançtır. Nihai olarak bu söylediklerime kendini entegre edebilecek kişilerin yönelmesini tavsiye ederim. Ve Kocaeli Üniversitesi'nde okuduğum için söylemiyorum. Bu konuda ilkeli ve çağdaş sistemlerle eğitim veren bir bölümdür.
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
İlgi alanımın sinema ve televizyon olmasından dolayı radyo, televizyon ve sinema bölümü okudum.
Medya ve İletişim Sektörünü yakından takip ettiğim ve belirli sürelerde çalışma imkanlarımın doğduğu alan. Seçimim isteyerek olmuştur. Görüntü Yönetmenliği düşünen bir kişiyim.
Tüm cevapları (6) görmek için tıklayın.
Kamera önü hariç sinema ve televizyon denilince akla gelen her işi yapabilirler bu bölüm mezunları.
Medya ve İletişim sektöründe çeşitli alanlarda görev alabilir. Kişinin kendini geliştirmesi bolca çalışması ile alakalıdır. Sürekli devinim halinde olan bir alan, sektördür. Entegre olmanız gerekir. Görüntü veya Sanat Yönetmenliği, Kameramanlık, Fotoğrafçılık, Sinema ve Dizi yapımlarında makyözlük, ışık şefliği, montaj ve kurgu alanında çalışma imkanları, açıkçası sinema ve dizi alanında her türlü iş. Radyoculuk branşında ilerleyebilirsiniz; prodüksiyon, program yayıncılığı, müzik direktörlüğü, haber birimi gibi. Muhabirlik, spkerlik gibi geniş kola sahiptir. Büyük şirketlerde bulunan iletişim ve medya direktörlüğü yapabilirsiniz.
Tüm cevapları (6) görmek için tıklayın.