Okul Öncesi Öğretmenliği
16 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Öncelikli olarak sabır ve tahammül gücü gerektiren bir bölümdür. Çocuklarla ilgilenmek sabır gerektiren bir durum çünkü. Daha sonra çocukları sevmek gerekiyor sevilmeden yapılabilecek bir iş değil. Biraz da hayal gücü ve yaratıcı düşünceniz varsa bu mesleği düşünebilirsiniz.
Çocuklar çok yaratıcılardır. Bu yüzden öğretmen, çocuklardan çok daha yaratıcı ve çılgın bir kafa yapısına sahip olmalıdır.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
öncelikle tembel biri olarak öğretmenliğin tatillerinin fazla olması nedeniyle seçtim bu bölümü ama şu an 2.sınıfım ve her derstte diyorum ki içimden BU BÖLÜM NE KUTSAL BİR BÖLÜM BÖYLE insan hayatının en en önemli yılları olan 0 6 yaşlarında çocuklara yol göstermek çook önemli bir görev!!
Dünyadaki en masum varlığın çocuklar olduğuna inandığım için.
Tüm cevapları (10) görmek için tıklayın.
Sıradan bir mezunsan yapabileceğin en iyi şey oturup kpss ye çalışıp meb mensubu olmak. Fakat benim devletle işim yok diyorsan özel okullara başvurup özel sektörde kariyerine devam edersin. tabi hangisi hayırlıdır bu tamamen senin azmine hevesine isteğine bağlı. diyorsan ki ben bunların hiçbirini istemem yüksek lisansa başvurup araştırma görevlisi olmak uğruna hocaların peşinde dolanabilirsin. eğer ben yüksek lisansla uğraşmam , özelde çalışmak bana ağır gelir, kpss baş belası uğraşmam dersen geriye tek bir seçenek kalıyor . ücretli öğretmen olursun. Bunuda pek tavsiye etmiyorum. En güzeli Meb e atanmak :)
kreş açabilirsin meb te çalışabilirsin
Tüm cevapları (9) görmek için tıklayın.