Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
9 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Adından da belli olduğu gibi mühendislik alanıyla ilgileniyor ve hangi mühendisliğin size daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız ya da seçtiğiniz daldan emin olamıyorsanız tam size göre bir bölüm. Adı ziraat mühendisliğini andırsa da hiç bir ilgisi yok. Gelişmiş ekipmanları kaliteli kadrosuyla okulumun en iyi fakültelerinden biri mühendislik ve doğa bilimleri diyebilirim.
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Çünkü doktor olmayı hiç istemedim ve kendimi hep bir şeyler geliştirmek ve ilerlemek üzerine yönlendirdim.
İşte en güzel soru; evet, neden x bölümü? Türkiye’de en yüksek puanlalılar endüstri-elektronik seçer bırakın puanınız bölümünüzü seçmesin. Siz neden niçin öğrenin (sabancıda ki sistem ilk sene herkes aynı derslerı alır 2 3 4 siz seçmeli olarak istediğiniz dersleri alırsınız dahası istediğiniz bölümü bu derslerden seçersiniz mesela elektroniğe giriş dersi alıp aynı anda endüstriye giriş dersi alıp hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.) Ne kadar tanıyoruz ki dünyayı? Ne iş yapmak istiyoruz?

Sabancı’da size özgür ortam sunuluyor ve son sınıfa kadar ister mekatronik ister elektronik istersen ekonomi nereden girdiğin önemli değil ne okumak istediğin önemli. Bu çok güzel çünkü kaç puan aldıysan al, Sabancı Üniversitesi öğrencisiysen her şeyi okumakta özgürsün.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.
Mühensdis olarak çıkacağı için birçok şirkette iş bulma imkanlarının olduğunu düşünüyorum. Bölümle birlikte üniversitenin adının da bu konuda etkili olduğu kanısındayım. İyi bir okul hayatının iyi bir iş imkanı getireceğini düşünüyorum.
Ben endüstri mühendisliği seçtim ve büyük firmalar başta olmak üzere her türlü dernekten tutun da hastaneye kadar iş imkanı mevcut.Amacımız optime ederek daha verimli ve daha az masraflı sistem hesapları oluşturmak diyebilirim.Fakülte olaraksa, fakültedeki ana mühendislik programları şunlar : Elektrik-Elektronik , Mekatronik , Üretim sistemleri (Yani Endüstri ) , Bilgisayar , Biyomühendislik ve Malzeme Mühendisliği. Bu programları 2.sınıfın başından itibaren seçebilirsiniz. Ayrıca Mühendislik ve doğa bilimleri girişli olsanız bile Sanat Sosyal veya Yönetim Bilimleri Fakültelerinden Psikoloji , Uluslararası Çalışmalar,Ekonomi,Siyaset Bilimleri,Görsel Sanatlar ve Yönetim seçebilirsiniz.Mezun olunca yapacağınız işler için her bölümü ayrıntılı araştırmanızı öneririm. Daha detaylı sorularınız için mail adresim esrayilmaz@sabanciuniv.edu yazın , araştırın , sorun. Tercih yapacak arkadaşlara kolaylıklar.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.