Matematik
27 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Öncelikle lisede gördüğünüz matematikten aşırı keyif alıyor olmanız gerekiyor. Öbür türlü matematik okumak kabusa dönüşebilir. Galiba başka bir kriter yok. Keyif alıyorsanız matematik yapabiliyorsunuz demektir. Seçim yapmadan önce bir yüksek matematik kitabı karıştırın derim.
Analitik düşünmek gerekir
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
Tüm fen bilimlerinin temelini oluşturur matematik ve eğer hakkkını vererek çalışıp onun o uçsuz kendine has dünyasının derinliklerine indikçe insanın ufku genişler ve çevresindeki olaylara çeşitli açılardan bakmayı öğrenir insan. O yüzdendir ki bölümü ne olursa olsun temel bir matematik eğitimi verilir tüm öğrencilere ve matematik öğrencileri de o gizli dünyanın kapısını aralamakla yetinmeyip o kapıyı geri kapatarak anahtar deliğinden içeri girebilenlerdir.
Matematik, kendimi bildim bileli ilgimi çeken bir alan. İlkokul öncesi başlayan bu merakım lise yıllarına kadar devam edip, derinleşti. Ve lise yıllarımda da okumam, eğitim almam gereken alanın "Matematik" olduğuna karar verdim.

Matematiği sevenler bilir, matematiğin hep kendine çeken gizemli bir yönü vardır.
Tüm cevapları (16) görmek için tıklayın.
Matematik aslında tüm bilimlerin temeli olduğu için, seçmeli derslerinizi istediğiniz bölümden alarak eğitiminizi tamamlarsanız istediğiniz bölümde yüksek lisans yapma ya da o alanda iş bulma imkanınız var bir kere (bilgisayar, endüstri, pazarlama, eğitim, fizik, kimya, ekonomi, vs.) ve Bilkent'in 1 yıl önce ders programlarına getirdiği düzenleme ile bu durum daha da kolaylaştı. Onun dışında bankalar matematik mezunlarını çok severler. Şirketlerde tester olarak çalışılabilir.
Özel ve devlet okullarında Eğitim-Öğretim,
Bilgisayar Bilimleri,
Bankalar,
Maliye
Kriptografi,
Ve Biyomatematik,
gibi alanlarda kendilerini geliştirdikleri taktirde boy gösterebilirler.
Tüm cevapları (12) görmek için tıklayın.

Video Anlatımlar

Doğu Avrupa Marka Müdürü
INKOMPASS Finans Stajyeri
INKOMPASS Finans Stajyeri
Senior Merchandise Planner
Senior Merchandise Planner