İnşaat Mühendisliği
48 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Bu bölüm okumak isteyen bir öğrencinin bana göre mutlaka Matematik, Fizik, Kimya, Geometri gibi derslerde başarılı olması gerekir ve bunları birlikte kullanma yetisine sahip olmalı. Sadece bunlarda değil ayrıca yüksek derecede sorumluluk sahibi kişiler olması da çok önemli bir nokta.
Inşaat muhendisligi analitik düşünme hesap yapmayı seven zor şartlara dayanabilen insanlar tercih etmeli diye düşünüyorum
Tüm cevapları (3) görmek için tıklayın.
Because, I have been interested in Hydrology and Water resources Management and Engineering science since my bachelor study. It is the science that studies one of the most important substance in our life, i.e. Water, without-which life is impossible. So being able to manage and engineer this precious resource is vital for our survival in this world.
Babam da inşaat mühendisi. Küçüklükten beri şantiyeler gezdim, hep hevesliydim inşaat mühendisi olmaya. Ayrıca iş imkanları da yeterince geniş. Severek yapacağımı düşündüğüm bir iş. Masabaşı işlerden çabuk sıkılan insanlar için tercih sebebi olabilir, şantiyeci olursun gezer durursun, hatta bıkarsın bundan. Yok ben masabaşında çalışacağım diye ısrarcıysan da projeci olursun.
Tüm cevapları (29) görmek için tıklayın.
İnşaat mühedislerinin iş imkanları aslında geniş. Çünkü sadece oturduğumuz evler değil, farkında olmadan kullandığımız enerji santralleri ve fabrikalardan tutun da yollar ve havaalanları gibi bir çok yapı da inşaat mühendislerinin elinden geçiyor. Bu projelerin teknik detaylarını hesaplarken şantiyede de işlerin doğru uygulandığından emin olurlar.
Şantiyelerde ve teknik ofislerde inşaat mühendisliği yapan birçok mezunumuzu biliyorum.Bunun yanında bize verilen mühendislik eğitimiyle çok farklı sektörlerde çalışan mezunlarımızia bizzat tanıştım.
Tüm cevapları (21) görmek için tıklayın.

Video Anlatımlar