İngilizce Öğretmenliği
31 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Yaratıcılık ve heves. Sıkıcı derslerden bile keyif almanın yolunu öğrenmesi gerekiyor bazen insanların. Edebiyatla uğraşmak, aksanlarla uğraşmak sıkıcı geliyorsa okunmamalı, ki şahsen ben seviyorum.
Tabiki iyi bir ingilizce gerektirir. Ama ytü'ye gelen arkadaşlar gerçekten ingilizcelerine güveniyorlarsa gelsin, çünkü hazırlık atlamak gerçekten çok zor. İöys adında yaptıkları CAE tarzındaki sınav öğrencileri hayli zorlar. Öğrenciler hazırlık yüzünden senelerce bölüme bile başalayamaz o derece.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
Liseden maalesef ki dil bölümü çıkışlı bir birey olarak tercih edebileceklerim arasında en mantıklı seçimi İngilizce öğretmenliği olarak gördüğüm için.
Biliyorsunuz ki revaçta bir bölüm. Kendini geliştirmek istemesen bile geliştirmenin kaçınılmaz olduğu nadir bölümlerden.
Tüm cevapları (23) görmek için tıklayın.
Devletin okullarında kreşten üniversiteye kadar öğretim görevlisi öğretmen olabilirsin. Atanma sayıları oldukça yüksek. Gerekli kurslara katılıp sertifika aldıktan sonra rehberlik ve çevirmenlik yapabilirsiniz.
Devlet okullarında, özel okullarda, dershanelerde, özel dil kurslarında İngilizce öğretmenliği yapabilir yada üniversitelerde akademisyen/okutman olarak çalışabilirsiniz. kendinizi geliştirip çap/yandal ile başka bölümlere yönelebilir ve turizm şirketlerinde çalışabilir, tercümanlık yapabilirsiniz. elinizden hiçbir şey gelmiyor ise İngilizce öğrenmek isteyen insanlara, sınavlara hazırlanan öğrencilere özel ders verip, para kazanabilirsiniz.
Tüm cevapları (20) görmek için tıklayın.