İngiliz Dili ve Edebiyatı
11 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Its a social department with lots of reading and writing missions. Being interested in extracurricular activities like theatre or musicals will be in your favour during your pupilage. Except your lectures, you should certainly be involved in activities which will improve your English. Also with no wonder, you should highly be interested in English language, its culture and history thoroughly.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü evet, diplomada "filolog" unvanı vermesinden başka meslekî olarak herhangi bir garantisi olan bir bölüm değil :)Fakat "ömrümde verdiğim en doğru kararlardan biri" diyebileceğim kadar geniş bir bakış açısı, dünya görüşü ve kültür birikimi sağlayan, müthiş kapsamlı bir bölüm. Psikolojiden sosyolojiye, felsefeye, politikaya kadar hemen her sosyal bilime uzanan dallarıyla çok geniş bir çalışma alanı sunuyor. İnsana bir düşünme, analiz etme, değerlendirme disiplini kazandırıyor; yalnız edebî metinlere değil, hayatın her alanına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bununla birlikte elbette temelinde edebiyat yattığından okumayı sevenler için büyüleyici, iştah açıcı, "okudukça okuyasım geliyor" dedirtici, müthiş bir bölüm :)
Hedefimde tercümanlık vardı, o tutmayınca en yakınından bunu seçtim, oldum olası edebiyata, İngiltere'ye ve kültürüne de merakım vardı zaten..
Tüm cevapları (7) görmek için tıklayın.
İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olanlar "filolog" unvanı taşır. Formasyon alarak İngilizce öğretmenliği yapabilirler. Çevirmenlik, editörlük, eleştirmenlik, reklamcılık, tercümanlık, yazarlık, danışmanlık, akademisyenlik gibi pek çok alanda görev yapabilirler.
English Language and Literature graduates have vast business opportunities. Our department provides a minor undergraduate program called Translation Studies, and with the certificate you get after required courses, you can be an interpreter. Even if your department does not belong to Faculty of Education, you can join initial teacher trainings in other universities and become an English teacher in educational institutions. Academicianship in universities can be another option but if these alternatives are not suitable for you, together with the advanced English language training and extracurricular activities, you can work in any sector according to your interests, from marketing to product development.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.