İlahiyat
8 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Ilahiyat.. Koskoca 5, 5 senemi yiyip üstüne üstlük hayat enerjimi itina ile kemirip beni mutsuz ve olağan şeylere bile aşırı tepki verebilen bir bireye çeviren kurum. Öncelikle belirteyim, dar çerçevede düşünen tek tip insan tipiyle seni 4 duvar arasına çevirip kendine ait özerk bir getto alan ilan edilecek. Buna alışın. Özgürlük anlayışını eksili katmanlarda bulacaksınız, çünkü kendi fikrinizi açıklama lüksünde bulanamayacak ve cüretkar damgası ile kepenkleri kapatacaksiniz. Velhasil emeginize değmez, kendi yolunuzun yokuşu zaten yorucu buna katmanlamayin
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Çocukluk hayalim bu ülkenin bence gençleri yetiştirecek onlarla iç dışlı olacak dini tas tamam anlatacak yeni bir nesil olmalı bizde inş onlar olucaz işte bu yüzden İLAHİYAT
Nedeni çok basit.Kısıtlı ve tek tip düşünebilen kişiler arasındaydım farklılığın hiçe sayıldığı benim de böyle olmam gerektiğine inanan üst merci kararı ile yerleşmem, hayatın en büyüğü kazığı.
Tüm cevapları (7) görmek için tıklayın.
Okuduğu üniversitede öğretim görevlisi olabilir imamlık müezzinlik müftülik ilk öğretim lise meslek dersleri hocalığı vb. işlerde görev alabirler.Diyanettede çalışabilriler.
HEM DİYANET HEM DE MEB ARACILIGIYLA TAKİP EDİLDİĞİ TAKDİRDE İŞ İMKANI VAR.
İNSANIN HEM BEDENİ HEMDE RUHİ MADDİ VE MANEVİ YANDA SEVEREK YAPTIGNIZDA GUZL BİR İŞ İMKANI AYRICA MANEVİ OLARAK İNSANLARA ÖNDER OLMA ONLARA YOL GÖSTERME GİBİ BİR TARİHİ VAR.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.