Hemşirelik
19 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Sabır, özen, özgüven, cesaret, güler yüzlülük. Bunların hepsi var diyorsan tercihlerine yaz dostum
insanlara yardım etmeyi seviyorsan bir süre sonra kan görmeye,iğne yapmaya da alışıyorsun. Bu tarz girişimlerden korktuğunuz için vazgeçmeye gerek olmayan bir bölüm. Her işin bir zorluğu var.
işin içine girdikçe detayları öğrenirsiniz.
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
Biyolojiyle birlikte başlayan sayısal ilgim lisenin son yıllarına doğru sağlık alanına yöneltti beni. Bir tutku olmasa da sağlık alanı okumak isteyebileceğimi düşünerek hemşirelik yazdım.
fdcx
Tüm cevapları (17) görmek için tıklayın.
Öncelikle devlet ve özel hastanelerde kendi mesleğinı yapabilirsin. İstersen yüksek lisans yapıp mesleğine daha yüksek bu mevkiide devam edebilirsin (sorumlu hemşire vb gibı). Okulda kalıp akademik kariyer yapabilirsin. Özel eğitimlerini alıp diyaliz merkezlerinde, tüp bebek merkezlerinde çalışabilirsin. Ya aslına bakarsanız hemşirelik için o kadar çok seçenek var ki gerçekten. Maaşını ve çalişacağın alanı senın isteğin ve çaban belirliyor diyebilirim.
Hemşirelik bölümü mezunu kişiler sadece hemşirelik yapmazlar. Alanlarını lütfen sadece hastaneyle sınırlamasınlar. Ve hemşirelik iğne vurmaktan ibaret olan bir meslek değil. Bir sürü dalımız var. Ayrıca yönetim pozisyonlarına gelebilirsiniz. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Lütfen kendinizi sınırlamayın mesleğimizde...
Tüm cevapları (12) görmek için tıklayın.