Grafik Tasarım
6 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

yetenek bölümüdür keyfi kimsenin eğlenceli görüp kimsenin gelip okuabileceği bir bölüm değildir iradenizin her konuda güçlü olması gerekir
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Küçüklükten itibaren şekillendirilen geleceğin bir anlam ifade etmediğinin açık bir örneğiyim. Babamın işi dolayısıyla da şekillendirilen bilinçsiz bölüm yönlendirmelerine rağmen, bir gün tabiri caizse gaipten gelen Grafik Tasarımcı olma hissiyatı yüzünden bu bölüme başladım (: Bu hayatıma dair yaptığım en doğru adımlardan bir tanesiydi. İlk bilgisayara sahip olunan dönemden itibaren, Fifa 98 ile başlayıp devam eden oyun kültürüyle gelişen süreç sonrasında, bilgisayar hayatımıza iyice yerleştikten sonra, internet sektörünün de gelişmesiyle grafik alanına olan merakım artmıştı. Uğraşlarımı ve vaktimi daha değerli kullanabilmek adına, Grafik Tasarım bölümünü seçtim. Çünkü sevdiğiniz işi en iyi şekilde yapabilmeniz için, en iyi eğitimi almanın gerekli olduğuna inanıyorum.
ilgi alanım, geleceği olan bir bölüm, eğlenceli bir bölüm fakat yorucu (Çok sabahlıyoruz). Geleceği olan bir bölüm fakat kendini geliştirmekte bu alanda çok önemli. Çünkü bu alanda rekabet çok.
Tüm cevapları (4) görmek için tıklayın.
Aslında bu çok geniş cevap alanına sahip bir soru. Reklamcılıktan tutun, basılı, görsel ve dijital sektörün tamamına yelken açan bir mezuniyet sektörü. Yeterince çabalarsanız, Art Direktör (Sanat Yönetmeni) olarak ajansta kreatif işler arasında yer alabilir, hatta Dijital/Sosyal Medya'ya kadar uzanabilir, Görüntü Yönetmeni olarak klip/reklamdan tutun televizyon/sinemaya kadar geniş bir sektörde çalışabilir, 2D Animatör/İllüstratör/3 Boyutlu Modelleme/Animasyon sektörüne kadar geniş bir yelpaze içerisinde yer bulabilirsiniz.

Hatta ben bir yere bağlı kalmadan çalışırım derseniz Freelance Tasarımcı olarak, evinizden iş kovalayabilirsiniz.

Biraz sizin kendinizi geliştirme, yaratıcılık, merak ve yapacağınız şeyi sevmenize bağlı olarak çalışabileceğiniz güzel bir sektör.
reklam şirketlerinde, ajanslarda ve mimarlık bürolarında ve bir çok yerde iş bulma olanağı ve geçim olanağı yüksek
Tüm cevapları (5) görmek için tıklayın.