Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
23 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

FTR bölümü çoğunlukla tıp isteyip puan olarak tutturamayan öğrencilerin alternatif bir seçimidir. Aslında bir takıma doğru bir karardır. Gerçekten ama gerçekten sağlık alanına kendini uygun gören , sabırlı , genellikle yaşlılarla ilişkisi iyi olan , karşısındaki kişiye azim , güç verebilecek nitelikte kişilerin seçmesi gereken bir bölüm olduğunu düşünüyorum
Yaşlı bireyleri sevmeyenlerin işini pek de severek yapabileceğini sanmıyorum. Ha dersiniz ki hasta kitleniz hep yaşlı mı tabiki değil ama onlar çoğunlukta. Serebral palsi vb gibi ağır hastalıklarda ciddi ciddi sabır gerektirir. İnsanların sizin bilgi ve donanımınızla ilerlediğini görünce büyük haz alacağınızı düşünüyorsanız bu bölümde ilerlemekte zorlanmazsınız. Biraz da bölümün özelliklerinden bahsetmek gerekirse benim gibi hemşirelikten kolaydır yaaa diye yazarsanız listeye ilk dersteki anatomiyi görünce dumura uğrayabilirsiniz
Tüm cevapları (2) görmek için tıklayın.
Fizyoterapi oldukça sabır ve emek isteyen bir bölüm ancak çabalarınızın sonucunu görmek paha biçilemez. Çoğu insan için önemsiz olan bir ayrıntı bir hareket başka bir insanın hayatını daha iyi hale getirebiliyor. Bunu gördüğüm için bu mesleği seçtim. Bunun yanısıra gerek fizyoterapi gerek ise sağlık bilimlerinin diğer alanları olsun iş imkanı açısından çok büyük fırsatlar sağlıyor. Mezun olduğunuzda sıkıntı çekmeyeceksiniz diyebilirim.
Isteidiğim ve severek yapabileceğimi düşündüğüm bir bölüm :)
Tüm cevapları (16) görmek için tıklayın.
Sağlığın korunmasında ve sürdürülmesinde bireylerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek ve hareket kabiliyetlerini arttırmak için çalışmalar yapar.
İş imkanları: Hastaneler, yataklı tedavi merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, huzur evleri, spor kulüpleri, spor merkezleri, okullar, kaplıca tesisleri vb. daha birçok iş imkanı sağlıyor.
Iş imkanları çok fazla hastane rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir :)
Tüm cevapları (9) görmek için tıklayın.