Endüstri Ürünleri Tasarımı
18 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Çok geniş olasılıklara kapı açan bir bölüm. Yaratıcılık taşıyorsanız buyurun. Sorun çözme yetileri gerektiriyor. Benim şahsi yaklaşımım tüketime hizmettense olmayanı tasarlayarak katkı sağlamaktı. Herkesin yaklaşımı farklı.
En önemli 3 kriter bence 1 sabir 2 gözlem 3 hayal gücüdür.sabır önce gelir cünkü bazen cözüm uretebilecek bir sorunsali kesfetmek zaman alabilir ya da bu sorunlara cözümler gelistirmek veya her calısmanizi sil bastan tekrar yapmak gerekebilir.2. Gözlemdir cünkü gercekten hayatimizda problem olan şeyleri bulabilmek icin iyi bi gözlem yetenegine sahip olmak ve o sorunlari analiz edebilmek gerekir. 3 ise hayal gücü analiz edilen soruna en dogru en basit en kullanışlı cözümü bulmak ise kuvvetli bi uygulanabilir hayal gücü gerektirir
Tüm cevapları (3) görmek için tıklayın.
Zoru, uğraşmayı, çabalamayı seven biri için gayet ideal bir bölüm. Tabi bunun yanında alacağınız hazzı unutmamak gerekir. Biraz el becerisi istediği doğrudur.
Sadece keyif aldığı işi gerçekten özenle yapabilen birisi olarak yapmaktan en çok keyif alacağım şeyin tasarım olduğunu düşündüm.
Tüm cevapları (12) görmek için tıklayın.
Her türlü sanayi ürününün tasarımını,üretim sürecini,pazar araştırmasını yapar.Genel olarak özel sektörde çalışırlar tabi ki bunun için farkınızı göstermeniz gerekir. Ayrıca öğretim görevlisi olarak okulda kalınabildiği gibi kendi tasarım ofisinizi açıp piyasaya tasarımlarınızı satabilirsiniz.
Mezun olduğunuzda yapabileceğiniz çeşitli işler var. Öğretmen de olabilirsiniz, bir otomobil firmasında tasarımcı da. Bu alanda kendinizi nasıl ve ne kadar geliştirdiğinize bağlı olarak şekillenir mesleğiniz. Ancak alanınıza hakim, iyi bir tasarımcı olursanız "harika" bir iş bulabilirsiniz.
Tüm cevapları (7) görmek için tıklayın.

Video Anlatımlar