Biyomedikal Mühendisliği
17 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Biyomedikal mühendisliği, mühendislik alanını ve sağlık alanını birleştirmek isteyenler için ideal bir bölümdür. Bir çok mühendisliğin derslerini gören biyomedikal mühendisliği bölümü öğrencileri, buna ilaveten tıp dersleri de almaktadır. Mesela Bilgisayar programlama, Elektrik, Devre Analizi, Fizyoloji,Anatomi vb.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.kucukakarsu.net/biyomedikal-muhendisligi-nedir/
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Geleceğin bilim dünyasına ışık tutmak, bu ışık altında insanlar yararına çeşitli bilimsel ve teknik araç-gereçleri hayata geçirmek ve geçirilmesine yardımcı olmak için Biyomedikal Mühendisliğini seçtim.
geleceğin en parlak mühendislikleri arasında gösteriliyor.ayrıca insanların sağlığa kavuşması önemli bir rol oynuyor.
Tüm cevapları (9) görmek için tıklayın.
Biyomedikal Mühendisliği yeni bir bölüm olduğu için, herkes iş imkanları olarak yetersiz olduğunu düşünebilir fakat geleceğin mesleği dallarında, Avrupa ve Amerika'da ' Geleceğin Mesleği ' kategorisinde 2. olmuştur. Biyomedikal Mühendisleri, tıbbi araç ve gereçlerin tasarımından, bakımına, üretimine, pazarlanmasına ve bilim dünyasına sunulmasına kadar birçok yerde görev almaktadır. Aynı zamanda, üniversitelerde açılacak olan Biyomedikal Mühendisliği'nde çeşitli akademik pozisyonlarda da görev alabilirler.
Biyomedikal Mühendisliği, mühendislik alanında, sağlık ve bilim dünyasına açılan en kolay kapılardan biridir. Kendini kanıtlayan ve geliştiren, iyi derecede yabancı dile hakim, takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve bilimi seven, düşünebilen Biyomedikal Mühendisleri, yurtdışında da çok rahat bir şekilde iş imkanlarına sahiptirler. Türkiye'den özellikle Amerika olmak üzere, yurtdışına giden birçok mühendis adayı, lisansüstü ve doktora derecelerini genellikle Biyomedikal, Biyomekanik ve Biyokimya alanlarında gerçekleştirirler. Şunu söyleyebilirim ki, birkaç yıl içerisinde kendini geliştiren biyomedikal mühendisleri, yurtdışı ve yurtiçi birçok önemli pozisyonda, gelecekteki bilim dünyasına ışık tutacaklardır.
Hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında
Üniversitelerde
Tıp araştırma merkezlerinde
Tıbbi cihaz ve malzeme üreten, satan ve satış sonrası destek veren kuruluşlarda
İlaç endüstrisinde
Sağlık kuruluşlarının bilgi-işlem birimlerinde
çalışabilecekleri gibi, dilerlerse, biyomedikal, biyomalzeme, biyomekanik, biyoinformatik, medikal fizik, genetik mühendisliği, doku mühendisliği gibi ilgili alanlarda lisansüstü öğrenime devam edebilecekler; yurtdışı anlaşmalı üniversitelerle yapılan ortak programlara katılabileceklerdir.
Tüm cevapları (7) görmek için tıklayın.