Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
13 öğrenci ve mezun anlattı.

Bölüm Anlatımları

Bu bölüm teknik anlamda mekanik bir bölümdür. Yani insancıl ya da canlılara ilgisi olan insanların seçtiklerinde pişman olabilme ihtimali yüksektir. Bu yüzden bu bölümü seçecek olanların bilgisayarları, matematiği ve masa başı işleri sevmeleri gerekir. Bunun dışında on parmak, format atmak, yazılım gibi teknik işlerde yeteneğinin olması gerekir. Teknoloji hiç bir zaman stabil değildir, bu yüzden bu bölümdekilerin sürekli kendilerini geliştirmeleri ve öğrendiklerini güncellemeleri gerekir. Yenilikçi bir bakış açısına sahip olmak da bu bölüm için bir artıdır. Bilgisayar devrinde her zaman projelere ihtiyaç duyulur, projeler de yenilikçi zihniyet ister. Son olarak gözlüğün yüzünüze yakıştığını düşünüyorsanız gelin :) Herkesin taktığından değil de bilirsiniz bilgisayarlar gözü yorar.
Tüm cevapları (1) görmek için tıklayın.
Eğitim teknolojileri sektörü gitgide farklılaşıyor, hatta Web 3.0 gibi gelişmeler ile Eğitim alanında oldukça köklü değişiklikler olacak, bunun için gerekli altyapıyı ise Eğitim teknologları sağlayacak. BÖTE denince akla sadece liselerde öğretmenlik gelmemeli, Turkcell, Avea, Microsoft, Akbank gibi birçok köklü firma, çalışanlarını eğitmek için eğitim teknolojilerinin en önemli kolu olan e-learning (E-öğrenme) ‘i kullanıyorlar. Bu yüzden mezun olduktan sonra birçok alanda çalışmak mümkün; Proje Yöneticiliği, Eğitim Teknologluğu, Senaryo Yaratma gibi birçok profesyonel alanda çalışıp, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme veya Yönetim Bilişim Sistemleri gibi alanlarda Yüksek Lisans yapıp yeteneklerinizi daha da geliştirebilirsiniz.
Günümüz teknoloji çağı ve hayatımız teknoloji üzerine kurulu şu anda. Günümüzün dijital yerlilerini bu teknolojik çağa en donanımlı şekilde hazırlamakta Bilgisayar Öğretmenlerinin önemi büyük. Sürekli gelişmekte, her gün yenilenmekte teknolojiyi takip etmeyi gerektiren bu bölümün öğreticisi olmak mutluluk verici.
Tüm cevapları (10) görmek için tıklayın.
Kısaca BÖTE mezunu, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak milli eğitim tarafından atanır.
Ek olarak almış olduğu yazılım, donanım ve program bilgileriyle gelişen teknoloji üzerine özelde de iş imkanları bulabilir.
Kamu/özel kuruluşlarda bilgi-bilişim merkezi yöneticisi-danışmanı
Öğretim teknolojileri ölçme ve değerlendirme uzmanı
Eğitim ve öğretim teknoloğu
Öğretim tasarımcısı
Web tabanlı eğitim tasarımcısı
Uzaktan eğitim uzmanı/ danışmanı
Akademisyen
Bilgisayar sistemleri ve web tasarımcısı
Çoklu ortam(multimedia) ve grafik tasarımcısı
eğitim yazılımı geliştirme sorumlusu ve yetkilisi
Proje yöneticisi
Ağ yöneticisi olarak bilgisayarın giridği her alanda iş imkanı vardır.
Tüm cevapları (8) görmek için tıklayın.